Uwaga: Wprowadzanie zmian do włączonych wtyczek nie jest zalecane. Jeśli wprowadzone zmiany spowodują krytyczny błąd, wtyczka zostanie automatycznie wyłączona.


Jesteś tym, kim wierzysz, że jesteś. | Zdrowy Styl
was successfully added to your cart.

Jesteś tym, kim wierzysz, że jesteś.

Autor | Styczeń 02, 2014 | Blog | Brak komentarzy
dimond fall
Nie mogę się powstrzymać, aby nie napisać tego…

JESTEŚ TYM, W CO WIERZYSZ!

Wierzysz, że osiągniesz sukces – wcześniej czy później, osiągniesz go!
Wierzysz, że Twój organizm może funkcjonować w równowadze – wcześniej, czy później, zacznie!
Wierzysz, że możesz być, robić, mówić co na prawdę pragniesz – jeśli dzisiaj jeszcze tak nie jest w Twoim życiu, wcześniej czy później, zmienisz to!

ale także, jeśli….

wierzysz, że jesteś chora – to jesteś, lub dopiero będziesz!
wierzysz, że choroba będzie trwała do końca życia – cóż, prawdopodobnie tak będzie!

Dla mnie „choroba” to tylko pojęcie, próba ujęcia jednym słowem szeregu procesów, które mają miejsce w organizmie w ciele lub w umyśle, w duchu! Chwilowe rozstrojenie, które wymaga zrozumienia i naprawienia.  A doświadczyłam i zaobserwowałam także i to, że choroba to powrót do zdrowia!

Opowiem Ci realną historię pana P.

Pan P miał pewne wspomnienie z dzieciństwa, skotwiczone ze smakiem – ulubione babeczki z budyniem w środku. Uwielbiał je tak samo w życiu dorosłym jak i w dzieciństwie. Dlatego, gdy tylko mógł je kupić, w prawdziwej, starodawnej cukierni, które je wypiekała – robił to z ogromną przyjemnością. Można to nazwać słodkim nawykiem. Trwał latami. Jednak pewnego miesiąca zdrowa równowaga i ochota na babeczki zmieniła się w nałóg i potrzebę jedzenia ich codziennie. Nie po jednej, nawet nie dwie – minimum 4 do 6 albo i więcej. Trwało to ponad dwa tygodnie.
Co miał zrobić, co powinien zrobić –  organizm w takiej sytuacji, gdy otrzymywał nadmiar słodkich węglowodanów, z którymi nie mógł sobie poradzić? Jak miał powiedzieć, nie mając ust – „hej stary, nie chcę więcej, weź się opanuj!” ?

Organizm nie powiedział nic.
Organizm zareagował.
Chorobą.
Infekcją wirusową, a konkretnie anginą.
Chory Pan P dostał gorączki, w tym samym dniu nie miał już ochoty na swoją budyniową babeczkę.
I nie miał na nią ochoty także przez kolejne dłuugie tygodnie, aż do dziś (potwierdzone ;-)).
Choroba zmieniła mu smaki. Nie dość, że przestał jeść konkretne babeczki, w ogóle nie miał ochoty na jakiekolwiek węglowodany, nawet ziemniaki.
Jak pisze pani dr Ewa B.Witoszek w swojej książce Dieta Dobrych Produktów „infekcja to reakcja na nadmiar słodkich węglowodanów”.
Widzisz już związek?

Choroba musiała przyjść z pomocą! Inaczej nawyk by się nie zmienił, a Pan P kontynuowałby cukrową rozkosz przez kolejne dni albo i tygodnie! Ale organizm jest za inteligentny i nie tak łatwo pozwoli się wyniszczyć!

O czym mówi Hakaru Hashimoto? …że niedoczynność tarczycy nie wynika z problemu tarczycy – wynika z tego, że układ odpornościowy wytwarza przeciwciała przeciwko niej samej, ma podłoże autoimmunologiczne, często współistnieje z innymi chorobami autoimmunologicznymi. Mówi on o zapaleniu tarczycy. Stan zapalny. Pomedytuj z tym zwrotem i sprawdź wewnętrznie co odpowie Ci Twój organizm.

Słuchanie siebie to dla mnie najważniejsza ze wszystkich technik. Organizm chce z nami rozmawiać. Prawdopodobnie już wcześniej dawał nam sygnały, że jest mu z czymś niekomfortowo. Jakie to były sygnały? Coś co się powtarzało, cyklicznie lub po zjedzeniu czegoś konkretnego? A może w określonych, niewygodnych sytuacjach?

Zapisuj co jesz. Zapisuj swoje objawy, które pojawiają się w ciągu dnia i zaraz po obudzeniu! Czy budzisz się z katarem? Bólem żołądka? Czy strzela Ci w kościach?
Obserwuj siebie! Poznawaj siebie!

Znalazłam film, co prawda po ang, dowód na to, że dzieje się w życiu to, co myślimy; jesteśmy tym, kim wierzymy, że jesteśmy. Jakby nie wystarczyło Ci własnych dowodów – to TU jest kilka kolejnych!

Życzę Ci ZDROWIA!

Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialna/y za własne zdrowie i decyzje, które podejmujesz. Ten blog nie zastąpi Ci wizyty u lekarza ani też nie zastępuje terapii hormonalnej! Bądź świadoma/y.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Weź życie w swoje ręce - zobacz jak możesz zacząć! Narzędzia do pomocy - eGudiy